sporta 595         konstrukce         na vodě          historie        odkazy 

20. 6. 2011 Poslední aktualizace

17. 9. 2008 Na internetu se objevila dvouminutová nahrávka LADY JANE od známého režiséra a ještě známější kameramanky...

8. 5. 2010 Proti proudu

 

9. 10. 2006 Spuštění webu

news

19. 6. 2010 Přesouvání do nové loděnice vrcholí...    Na snímcích přesun katamaranu "Moby Dick" z JC SAIL teamu.

10. 6. 2010 Mini fotoseriál "Plavba po Vltavě a Labi"

9. 3. 2010 Přípravná schůzka II. organizátorů a pořadatelů závodů  SP 2010

9. března se v Yachtclubu Cere konala další přípravná schůzka, kde se měl projednat především finální kalendář závodů pro rok 2010. Účast byla oproti předchozímu setkání menší, ale i tak se dohodlo několik zásadních věcí. Mezi ně patří především přijetí "charty" o zatím jen ústně dodržovaných pravidlech mezi pořadateli závodů a organizátory SP. Ta je o vyhlašování jednotlivých flotil a předávání výsledků ke zpracování do žebříčku SP. O O mnoho důležitější věcí pro obyčejné závodníky pak bylo přerozdělení jednotlivých flotil. Původní záměr (odsouhlasený na podzim), se přetransformoval do naprosto nové koncepce v rozdělení lodí. Dle návrhu, který ještě není konečný, ale s velkou pravděpodobností bude příští rok aplikován, se rozdělí celé startovní pole do tří skupin. Jen podotýkám, že v novém dělení se nepřihlíží k délkám lodí, jak tomu bylo doposud.

1. race (všechny zjevně závodní kajutové lodě)

2. race/cruiser (nová skupina pro lodě, které nemají šanci se utkat o první příčky v celkovém pořadí, ale nejsou to ani klasické turistické plachetnice)

3. cruiser (všechny zbylé kajutové lodě)

Toto nové rozdělení je řešením již delší dobu vznikajících tendencí, aby lodě které sice nemají podobné délky či vlastnosti, plochy plachet apod. ale v průměru se pohybující na podobných příčkách v žebříčku SP nebo přímo v jednotlivých závodech, mohly bojovat proti sobě ve stejné kategorii.

Je otázkou jak se nový systém uplatní v praxi. Jak proběhne dělení přímo před prvním závodem, či jak se bude řešit nově příchozí loď, která se bude chtít účastnit SP a nebude zřejmé do jaké kategorie patří. Ale to ukáže až čas. Ostatně ani tento systém nemusí být konečný. Lze ho upravit ke spokojenosti většiny zúčastněných ve Slapském poháru

 

4. 11. 2009 Přípravná schůzka organizátorů a pořadatelů závodů  SP 2010

 

4.listopadu se v Yachtclubu Cere konala přípravná schůzka organizátorů a pořadatelů závodů pro následující ročník slapského poháru. Mezi hlavní body jednání připadalo určení termínů závodů, dále pak usnesení, ze kterého vzešlo již takřka jisté přerozdělení délkových kategorií a rovněž otázky pojmutí celého seriálu SP 2010. Dle mého názoru se opět máme na co těšit :o)

 

31. 10. 2009 Diskuze slapský pohár 2010

 

Kdo chce mít představu o tom kam míří slapský pohár ať sleduje velice zajímavou diskuzi na yachtmenovi.

 

Během posledních čtrnácti dnů se zde objevilo velice mnoho zajímavých názorů a rovněž několik náznaků kam se SP v budoucnu posune. Organizátoři jednotlivých závodů také zvažují různé systémy jak podpořit méně navštěvované závody či jak usnadnit závodění začínajícím posádkám.

 

Kdo má zájem do děje zasáhnout má rovněž možnost...