sporta 595         konstrukce         na vodě          historie        odkazy 

5. 3. 2009 Novinky ze slapského poháru 2009

Seriál závodů o Slapský pohár 2009 vyhlášen - 4.ročník přináší některé novinky, zavedena nová flotila sportboat, aby rychlé lodě soupeřily mezi sebou a nebraly ostatním lodím šanci na dobré umístění ve flotile.
 

Jednotlivé flotily jsou:  ŽLUTÁ flotila (0-6m), MODRÁ flotila (6-7,5m), ČERVENÁ flotila (7,51-více), 
SPORTSBOAT (závodní speciály, které mají vyšší než 1,18 )

Každý závod má svoji tradici (nekterý i více než 30letou) a neopakovatelnou atmosféru. Jsou to závody jak vytrvalostní (1/2 Maraton, 24hodinovka, Modrá stuha, Regata Laguna), okruhové (Pirátský šátek, Regata sasanek, Pirátský šátek ), tak společenské (Vánoční regata, Truc regata, Poslední vítr). Novinkou ročníku 2009 je vypsání „Mistrovství Slap“ sportovně nejhodnotnějšího a tedy i dvoudenního závodu. Lodě mimo ocenění v jednotlivém závodě získávají i pohárové body za své umístení = za každou poraženou lod 1 bod + 1 bod za účast. Body se sčítají a započítávají do celkového absolutního hodnocení a do hodnocení jednotlivých flotil. Do hodnocení flotil se budou započítávat body z nejvýše 7 závodů a do absolutního pořadí pak ze všech závodu. Dále pak loni osvědčenou Golden 4 tedy čtyř největších závodů, které budou prestižně zvlášť hodnoceny v absolutním poradí a vyhodnoceny  na Jachtařském záseku v listopadu 2009. Pro zařzení do poháru nepotřebujete vy ani lod žádnou závodní registraci, ani licenci.

Závody 2009

17. 5. 2009 "Proti proudu"

Dne 17.5.2009 byl v Praze na Vltavě odstartován zcela nový závod pro kajutové plachetnice, který byl přiřazen k probíhající regatě mládeže v Českém Yacht klubu. Klání bylo pojato jako dálková plavba a původně byl závod vypsán s otočkou u "prasečáku". Dle stávající povětrnostní situace byla ale trasa zkrácena k Barrandovskému mostu. Hned po startu, na kterém se sešlo šest plachetnic, se utvořilo pořadí, které vydrželo až do cíle. Jediný větší souboj probíhal mezi loděmi Medusa a Lady. Vítr nakonec docela foukal a tak se obava o splouvání po proudu se nevyplnila. Všichni byli se závodem spokojeni a brali ho jako příjemný rozjezd do nadcházející sezóny.

23. 5. 2009 "O vorařskou houžev"

Po páteční vichřici, průtržích a kroupách přišla nádherná sobota 20.května, a devět kajutových lodích ze tří pražských jachetních klubů změřilo své síly na Vltavě pod Vyšehradem. Početná krojovaná delegace sponzora VLTAVAN zpestřila břehy. Jindra Culek z TJ KOTVA Bráník zvítězil a obhájil své loňské vítězství. Opět potěžkal putovní cenu "Vorařskou houžev" na desce, která bude doplněna mosaznými štítky vítězů. Houžev v "příručním" provedení obdržel nejen vítěz, ale i další dva kapitáni: Jan Ochec (ČYK) a Harry Löwit (Císařská louka).
Všichni byli spokojeni. Ředitel závodu Vašek Olmer jako obvykle zorganizoval i příjemné posezení u grilu na závěr závodu, kterého se bez obav z nespokojenosti účastníků účastnil i přísný hlavní rozhodčí Jirka Benetka.

30. 5. 2009 "Půlmaraton"

Druhým závodem letošního ročníku Slapského poháru byl Půlmaraton, který proběhnul v sobotu 30.května 2009. Start a cíl byl před Modrou loděnicí na Ždáni. Lodě pluly ve studeném severním větru 4 - 6 m/s, v nárazech 10 m/s, směrem k Nové Živohošti, kde byla točná boje, trať byla dlouhá 21 km Do čela závodu se propracovaly hlavně Skippy 650 a Melges 24, kterým na paty šlapaly další lodě. Hlavně křižování od Živohoště na Měřín v poryvovém větru bylo náročné.  Pořadatel závodu zajistil  dobrou organizaci a pěkné ceny. V absolutním pořadí se prosadily lodě Skippy 650 na 1. místě, Igor Štěrba ze Znojma a na 3.místě  Mirek Hackl, na  2.místě skončila Altea (Melges24) Broni Vavřiny  s posádkou

13. 6. 2009 "Regata sasanek"

Slapský pohár pokračoval  třetím závodem, kterým byla Regata Sasanekv sobotu 13.6.2009 na Měříně. Odjely se čtyři  rozjížďky za poryvového severozápadního větru o síle 5 - 10, v poryvech 14 m/s. První místo získal loňský  vítěz Slapského poháru Broňa Vavřina na lodi Altea ( Melges 24), který těsně porazil Míru Hackla na lodi Orbit Merret ( Skippi race). Na dalších místech se umístila loď Navy centrum, Radek Vladyka se syny na lodi Massacra

18.-19. 7. 2009 "Mistrovství slap"

Mistrovství Slap bylo dalším závodem Slapského poháru 2009. Závod proběhl v sobotu a v neděli 18.-19.7.2009 na Ždáni v Modré loděnici. Závodu se zúčastnilo 20 lodí rozdělených do několika  flotil podle délky, dále na sportovní lodě a lodě přes tři tuny. V noci na sobotu přešla studená fronta za kterou přišlo ochlazení na 15 stupňů a vytrvalý déšť po celou sobotu. Vítr však foukal J - JV, 2 - 4 m/s a tak se odjely čtyři rozjížďky a v neděli potom již za ideálního počasí v sílejícím SZ větru jedna dálková plavba . Největší zastoupení měla flotila sportovních lodí, kde se objevila úspěšmá novinka týmu Segafredo First 7,5 m. Přijel i Šplíchalové z Plzně, J Forejtek z H.Králové a Eda Procházka ze Znojma. Suverenitu potvrdila loď Orbit Merret, Míra Hackl s Petrem Jelínkem na kormidle a celkově vyhrála, 2.místo Altea Broňa Vavřina, 3.místo Segafredo A.Hrdina, 4.místo Carren, J.Forejtek, 5.místo Saturn, Eda Procházka, 6.místo Pezzi, I.Janovic.
    Mistrovství bylo prvním ročníkem, mělo dobrou úroveň i díky pořadateli Janu Satrapovi a hlavnímu rozhodčímu Mílu Kuthanovi i Janu Kynčlovi a určitě si zaslouží pokračování.

25. 7. 2009 "Vánoční regata"

Vánoční regata  je tradiční závod v polovině roku, letos se jel již 15.ročník, v sobotu 25.7.2009. Vítr vál proměnlivý,  poryvový,  severozápadního  o síle 2 - 10, v poryvech 15 m/s. Zvláště křižování podél Nové Živohoště, kdy vítr foukal mezi 10 - 15 m/s prověřil lodě i posádky.  První místo opět získal  Broňa Vavřina na lodi Altea ( Melges 24), před Petrem Jelínkem na lodi Celsio a Radkem Vladykou na lodi Massacra II.  Na čtvrtém místě se umístila loď Kanaloa, Pavel Rozsypal, páté místo loď  Segafredo, Aleš Hrdina, šesté místo loď Lillepot, Roman Fišer.

1.-2. 8. 2009 "24"

Nejdelší, nejtěžší, nejlepší závod ze seriálu Slapského poháru je 24 hodinovka. Uskutečnil se v  sobotu 1.8.2009 a  v  neděli 2.8. Start byl za lehkého větru v 11 hod a předpověděď počasí slibovala slabý vítr a slunečné počasí s teplotami až 32 stupňů a tak tomu i bylo.Závodníci nejprve zamířili k točné boji u hrázi  na říčním km 92 potom vyrazili proti proudu  na Cholín, km 115. První lodě tam dopluly již odpoledne, některé až večer. Po otočení u mostu se lodě vrací k hrázi a zbytek času krouží mezi Ždání a hrází. Po horkém dni následovala chladná noc a ranní mlhy a opět vedro.  Loňský rekord  v upluté vzdálenosti (98 km) nebyl překonám, ale suverénně zvítězila loď Orbit Merret s rodinnou Hacklových s 62 km. 2.místo loď Massacra II, Saša Průcha a Petr Jelínek, 3.místo loď Lillepot a Roman Fišer, 4. místo loď Bestya a Šplíchalové, 5.místo loď Santa  a Jan Boťa, , 6.místo loď Lady Jane a Jindra Culek.

29. 8. 2009 "Trucregata"

Největším závodem kajutových lodí u nás je asi Truc regata,  proběhla v sobotu 29.8.2009 na Slapech. Letos se závodu  zúčastnilo 69 kajutových i otevřených lodí. Závod byl odstartován jako dálková plavba ve 13,00 hod  před Modrou loděnicí na Ždáni. Odjela se dvě kola mezi Rabyní a Měřínem za proměnlivého větru 2 - 6 m/s západních směrů. V čele se střídaly lodě Altea, Testudo a Segafredo, které stíhaly čtyři lodě třídy Skippi. V cíli bylo pořadí 1.místo Testudo a Pavel Brožek, 2.místo Segafredo a Aleš Hrdina, 3.místo Celsio a Petr Jelínek, 4.místo Altea a Broňa Vavřina, 5.místo Jupí IV a Jiří Altman, 6.místo Orbit Merret a Míra Hackl.

5. 9. 2009 "Regata Laguna"

Seriál závodů o Slapský pohár 2009 se blíží do finále -v sobotu 5.9.2009 se uskutečnila oblíbená Regata Laguna, kterou pořádal  YC Císařská louka z Prahy. Předpověď počasí slibovala mírné ochlazení a  dost větru a tak i bylo. Závod byl odstartován za účasti 50 lodí  jako dálkový od hotelu Laguna, km 99  k Cholín- skému mostu  km 115, a zpět na Oboz km 112,5. Od startu vál mírný vítr západních směrů, ale na delších rovinkách u Nové Živohoště, na Dlouhé míli u Sejců a před Cholínem foukal vítr 13 - 15 m/s a v poryvech bylo naměřeno 18 - 21 m/s. Všechny lodě trať absolvovaly poměrně dobře a tak po ošetření drobných ran a boulí od ráhen následovalo vyhlášení výsledků na Obozu  a občerstvení ( pivo a grilované koleno), živá hudba a tanec.

12. 9. 2009 "Pirátský šátek"

Předposledním závodem letošního ročníku  o Slapský pohár 2009 byl závod o Pirátský šátek, který se konal v sobotu  12.9.2009  na Měříně. Pořadatelem byl JKK. odjely se tři pěkné rozjížďky ve větru 3 - 5 m/s, který vál od NE  - NW. Dvě rozjížďky byly okruhové a jedna dálková, celkem se účastnilo 27 lodí. V čele se usadily sportovní lodě, které zdatně doháněly lodě Tina, Lillepot a Virginie. Celkové pořadí : 1.místo Altea a Broňa Vavřina, 2. místo Massacra II a Saša Průcha, 3. místo Orbit Merret a Míra Hackl,  4.místo Jupí IV a Jiří Altman, 5.místo Tina a Jan Kynčl, 6.místo Lillepot a Roman Fišer. Lodě třídy Skippi obsadily 3. a 4. místo

12. 9. 2009 "Poslední vítr SLap"

Vyvrcholením  letošního ročníku Slapského poháru byl závod Poslední vítr, který pořádal SC Testudo v sobotu 19.9.2009.  Za ideálního počasí byl odstartován vytrvalostní závod  v 11,00 hod mezi přístavištěm U Kozla, km 102,5 a kostelíčkem na Staré Živohošti. Celkem 29 lodí kroužilo mezi Živohošťským mostem a Novou Živohoští do 15 hodin. Vál poměrně stálý vítr 2 - 5 m/s východních směrů. Do čela závodu se již v prvním kole propracovala loď Orbit Merret s odstupem následovaná lodí Altea a s dalším odstupem loděmi  Jupí IV, Ciur s novým majitelem, Massacra II a Lillepot.  Přes neúčast některých posádek, které závodily na Jadranu, to byl pěkný závod a pořadatel Slapského poháru Jirka Havel pak mohl vyhlásit celkové pořadí  a předat putovní Slapský pohár posádce lodi Altea kormidelníka Broni Vavřiny.

10. 10. 2009 "O pohár Vendy z Vyšehradu"

Vytrvalostní závod kajutových lodí O pohár Vendy z Vyšehradu proběhl v sobotu 10.10.2009 na Vltavě v Praze mezi Vyšehradem a  Barrandovským mostem. Závod trval 6 hodin za účasti 24 lodí a slabého větru. Po startu se vytvořila skupina tří lodí , které se střídaly ve vedení až do cíle, 1.místo Orbit Merret, - Míra Hackl, 2.místo Snowy- Igor Štěrba a 3.místo  Testudo - Pavel Brožek. Za nimi následovaly s odstupy   4.místo Jupí IV - Jiří Altman, 5.místo Lady Jane - Jindra Culek, 6.místo Jeanneau - Jan Kynčl. Vítr foukal rychlostí 0 - 2 m/s, ale i tak vedoucí lodě odjely čtyři kola a dramatický souboj o vítěze  bude pokračovat příští víkend závodem o Primátorský štít v Praze. Účast přislíbily  vedoucí i další  posádky.

17.-18. 10. 2009 "Primátorský štít"

Český yacht klub uspořádal tradiční závod o Primátorský štít v sobotu a v neděli 17.-18.10.2009.
 V sobotu se odjely tři rozjížďky ve slabém jihozápadním větru  v prostoru mezi Císařskou loukou a Barrrandovským mostem ( karusel),  které vyhrály lodě Orbit Merret, Testudo a žlutá Edy Procházky.  Takové bylo i celkové pořadí, na dalších místech se umístili Marek Podolský ze Znojma, Jiří Altman a Jindra Culek.

Závod  rozhodl o celkovém pořadí v  Poháru Asociace kajutových plachetnic, který získala loď Orbit Merret (typ Skippi 650), kapitán Míra Hackl, 2.místo žlutý Saturn 720, kapitán Eda Procházka a Igor Štěrba, 3.místo loď Snowy (Saturn 720), kapitán Marek Podolský.

24.-25. 10. 2009     "Modrá stuha"

Posledním závodem kajutových lodí na Vltavě byl závod o Modrou stuhu Vltavy, který pořádal  Český yacht klub pod Vyšehradem v sobotu a v neděli 24. - 25. října 2009.  K závodu se přihlásilo celkem 11 lodí včetně dvou lodí třídy Skippi, které po sobotních dvou rozjížďkách ve velmi slabém větru byly v čele závodu. Do nedělních tří rozjížďek v  lepším větru již nenastoupily a tak se vítězem závodu stala loď Lady Jane na kormidle s Jindrou Culkem, 2.místo Sea scape a Adam Žídek, 3.místo Jeaneau a Vašek Olmer, 4.místo loď Medůza a Harry Löwit, 5.místo loď Nicky a Míla Podracký, 6.místo loď Orbit Merret a Míra Hackl

Cesta do Prahy

 

21. 12. 2008 PF 2009  Prožití krásných vánočních svátků a úspěšné zahájení nového roku přeje všem posádka LADY JANE.

25. 1. 2009 Letní molo v zimě  Návštěva a kontrola letního kotviště i zazimování přístaviště proběhla bez problémů. Nízký stav hladiny nádrže a vylidněné břehy navozují krásně spící atmosféru...

1. 3. 2009 Nová loď v JC SAIL TEAM! Shoda šťastných okolností se projevila při možnosti získání plachetnice JEANNEAU Sun Way 21. Ta se tak stává od konce února nedílnou součástí naší flotily.

8. 3. 2009 Kalendář závodů Slapského poháru zveřejněn. www.yachtmen.cz - spolehlivý zdroj informací o dění na našich vodách informuje o systému, pravidlech a termínech závodů slapského poháru pro rok 2009

14. 3. 2009 Výroba polotovaru pro opravu ochozů. Balza je nejlehčí dostupné dřevo a tato vlastnost je také využita  pro vyplnění konstrukce u starších laminátových lodí. Na obrázku je vidět příprava na formátování potřebného rozměru před zalepením do lodi. Přípravek pro přesný přízez je vlastní výroby :o)))

13. 4. 2009 Zalepení balzových čtverečků do ochozu. Po důkladné přípravě došlo k zalaminování balzové výplně se skelnou rohoží a posléze k vytmelení mezer polyuretanovou pěnou.

16.-19. 4. 2009 Lodě na vodě. Velmi vydařená výstava proběhla v minulých dnech přímo na pražských nábřežích. Mezi nejzajímavější exponáty patřila (dle mého názoru) novinka na našich vodách - plachetnice Sea Scape.

25. 4. 2009 Zalaminováno... Práce na opravě ochozu se pomalu nachylují ke svému konci. Po laminaci došlo k opětovnému nalepení koberců a interiér Lady Jane už se zase začíná podobat původnímu stavu.

28. 4. 2009 Vinčny Po již neúnosném stavu došlo k celkové renovaci vinčen na kosatce a rovněž byla Lady Jane obohacena o staronové vinčny "výtahové".

2. 5. 2009 Na vodu... 14:09 Sezóna zahájena! V krásný slunečný květnový den se Lady Jane letos poprvé dotkla vltavské hladiny. Ještě pár drobných úprav a loď je zase připravena na další plavby.

3. 5. 2009 Rolfock Pro usnadnění práce s kosatkou či genuou, by letos po několika sezónách měl být konečně připravený funkční rolfock. Na snímku vidíte zkoušku kování a měření délky předního vantu.

8.-10. 5. 2009 Zlatá plachta Barbory (Duchcov) Nejen z velkých lodí živ je jachtař... První závod evropského poháru v kategorii NSS-A byl letos obohacen i loď REINKE 13M z JC SAIL TEAM.

17. 5. 2009 "Proti proudu" JC Sail Team se zúčastnil prvního letošního soutěžního klání v Praze na Vltavě. Lodě Lady Jane i Sangria úspěšně reprezentovaly klub, společně s další klubovou posilou sasankou Lady. (Na fotce pořadatel a rozhodčí závodu.)

23. 5. 2009 "O vorařskou houžev" Lady Jane se zúčastnila třetího ročníku závodu O vorařskou houžev, který pořádal Český Yacht klub. Zkušená posádka zabojovala a podařilo se udržet loňskou pozici :o)))

30. 5. 2009 "1/2 maraton" Trochu deštivé, ale o to víc větrné a chladné počasí bylo na druhý podnik slapského poháru 2009. Závod to byl ale vydařený a většina posádek byla spokojená. 

9. 6. 2009 "Vazáky na rolfock" Poslední komponenty potřebné pro staronové fungování rolfocku jsou připraveny!

13. 6. 2009 "Regata sasanek" Pouze jedná sasanka se účastnila závodu, který nese název po této lodní třídě. Shodou náhod to byla právě posádka lodi Lady (YCKB), která se tak již na startu stala "našim" vítězem. Ani Lady Jane se ale neumístila špatně a v poryvovém větru dokázala bojovat i s regatovými speciály :o)

25. 6. 2009 "Radavská regata bez naší účasti" Zvýšený průtok zabránil přesunu Lady Jane na přehradní nádrž Orlík. Cesta byla naplánována na 25. a 26. 6. ale průtok s hodnotami přesahují 350 kubíků je pro plavbu limitující.

27. 6. 2009 Sraz lodních modelářů v Písku. Když už není vhodné počasí na ježdění s velkou plachetnicí, přichází na řadu ta menší :o) Tato příjemná modelářská akce vynahradila neúčast na Radavské regatě...

18.-19. 7. 2009 Mistrovství SLAP. V neděli v krásném slunečném počasí už to byla legrace... Dokonce vznikla i sbírka "promofotek" (Standa+rybářský klobouk). Za to v sobotu to bylo pro opravdu tvrdé chlapy. Nepřestávající déšť vydržel po celé čtyři rozjížďky a promočený byl asi opravdu každý! Vítr ale foukal a tak alespoň jedna z podmínek pro pěkné závody byla splněna!

25. 7. 2009 Vánoční regata. Letošní ročník, ač s nižší účastí než v předchozích letech, opět překvapil svým neuvěřitelným průběhem. Tentokrát pořadím zamíchal silný vítr, který foukal kolem Nové Živohošti a posádky zde důkladně prověřil.

1.-2. 8. 2009 Čtyřiadvacítka. V osvědčené sestavě jsme se letos opět zúčastnili "nejdelšího, nejtěžšího a nejlepšího" :o) závodu, který se na slapské přehradě jezdí. Závodníci kteří tento podnik pro svou náročnost nejeli přišli o "luxusní" počasí se stále se měnícím vánkem a teplotami mezi 29 až 33°C. Fotografie od Honzy Kynčla zachycuje zvedající se ranní mlhu při druhém závodním dnu.

7.-9. 8. 2009 Setkání NSS na Velkém Dářku. Klub lodních modelářů Admiral-Jablonec na Nisou uspořádal přátelské setkání příznivců plachetnic kategorie NSS na pro mě doposud neznámém jachtařském revíru Velké Dářko. Plachetnice Reinke 13M se tak opět mohla předvést v plné kráse a zasoutěžit si na pořádné "větrné" vodě uprostřed vysočiny.

29. 8. 2009 TRUCregata. Devětašedesát lodí se letos sešlo na nejpočetnějším závodu sezóny. Byl to zajímavý ročník! Díky nepředvídatelnému větru se pořadí často měnilo a nikdo si nemohl být jistý jak nakonec dopadne. V zápalu boje jsme opět zlomili spinakrový peň a tentokrát už to bez výměny středové části nepůjde :o)

5. 9. 2009 Regata Laguna Obr.1 - Polovina posádky Lady Jane před startem. To jsme ještě nevěděli jak náročný závod nás čeká! Obr.2 -  Polovina posádky s polovinou snědeného prasátka. Obr.3- Plachta se v silných poryvech naštěstí nerozdělila na poloviny, ale "jen"  :o) se utrhlo horní uchycení. Obr.4 - Celý zástupce sponzora Marine4you.

12. 9. 2009 Pirátský šátek JC sail team (pro nezasvěcené: rodinná posádka) se letos zúčastnil prvního společného závodu. Byl jím pirátský šátek, který se jel v sobotu v Yachtklubu Královská na Měříně. Plachta byla již provizorně před závodem opravena, ale spinakrový peň na svou opravu ještě čeká... Náhradní řešení dvou svázaných háčků ovšem bylo také funkční, i když ne tak elegantní!  (jak si ostatní jachtaři stačili postesknout :o)

19. 9. 2009 Testudo - Poslední vítr Slap Krásné teplé podzimí počasí a stylové zakončení slapského poháru 2009 nám přichystal organizátor a duchovní  otec SP Jíra Havel. Na přání závodníků letos zkrátil vytrvalostní závod z pětihodinovky na čtyřhodinovku a podle sestupné tendence lze usuzovat, že příští roky bude závod čím dál tím kratší až zmizí úplně :o) (ale to se snad nestane :o)

20. 9. 2009 Plavba Slapy-Praha V neděli byl naplánován transport lodí do prahy. Soulodí Sangria, Sagitta, Medusa a Lady Jane úspěšně absolvovalo "nutnou zastávku" v restaraci Fregatta (kde mají výborného kohouta na víně) a bez problémů se doplavili do Prahy.

25.-27. 9. 2009 Zamykání vody - Jinolice V krásném prostředí Prachovských skal se uskutečnila letos poslední "otevřená" soutěž modelů kategorie NSS. A že se jich zde sešlo... při sobotní rozjížďce dokonce pětadvacet. Renke 13 si nevedl špatně a srdnatě hájil barvy JC sail teamu.

7. 10. 2009 Nezničitelný peň Po letošních urputných bojích již nešlo nadále akceptovat stále se lámající spinakerový peň. Středový dřevěný díl tak od začátku října nahradil hliníkový profil úctyhodného kruhového průřezu 45/3.  

10. 10. 2009 10.ročník "O pohár Vendy z Vyšehradu"        S úsměvem jde všechno líp... A že čekání na vítr a boj s protiproudem byl hodně úsměvný... To můžou potvrdit všichni účastníci letošního jubilejního šestihodinového závodu v Praze. Solidní účast byla ještě obohacena o známá jména, figurující na předních místech slapského poháru, která dodala závodu patřičnou prestiž!

17.-18. 10. 2009 "Primátorský štít"  Pod záštitou samotného primátora Prahy Pavla Béma byl letos uspořádán již 65. ročník závodu o primátorský štít v Praze na Vltavě. Musím ocenit především nasazení posádek ze Znojma (Snowy II, SnowyIII), které navzdory nepříznivému počasí (vánici) dorazili a svou účastí zvýšili konkurenci v kategorii sportsboat! Kdo v sobotu nezávodil, připomínám že přišel o ideální kombinaci (slabý vítr různých směrů, zima, déšť a proud :o)

24.-25. 10. 2009 "Modrá stuha Vltavy"  Pět rozjížděk se nakonec během víkendu odjelo... Bohužel, ne všichni závodníci byli přítomni po oba dva dny a tak celkové výsledky nejsou úplně korektní! Ale tak už to holt chodí :o))) Modrá stuha byl také letošní poslední závod, proto se Lady Jane v příštích dnech bude připravovat na zazimování.

28. 10. 2009 Vyndavání z vody  Konec letošní sezóny se nachýlil a Lady Jane si na několik příštích měsíců odpočine od vody v domovské loděnici na Císařské louce.

31. 10. 2009 Video z Modré stuhy  Míra Rusiňák (Marine4U) stačil kromě závodění na Lady Jane i natáčet. V rekordně krátkém čase pak vytvořil hezký průřez letošní Modrou stuhou.

6. 11. 2009 Pozvánka na "Jachtařský zásek" 20. 11. 09  19:00 Yachtclub CERE. Hrají jachtaři z Neratovic a Plzně, WYPRAHLO. Dále vyhlášení všech flotil a golden 4 Slapského poháru 2009, fotky, videa, tombola!

11. 11. 2009 Petr má svou novou loď Kdo si pozorně všímal skladby posádek na Lady Jane v letošní sezóně, jistě si povšiml Petra, který odjel více jak polovinu závodů. Svou novou loď dlouho vybíral a nakonec zvolil třídu skippi. Jeho nová plachetnice se dokonce pyšní titulem mistra Polska v této kategorii. ...tak Peťo, ať se nejen na závodech daří a vždy alespoň stopu vody pod kýlem!

20. 11. 2009 Jachtařský zásek Dle mého názoru velice povedená akce. Kromě vyhlášení všech kategorií, tomboly, živé hudby a piva ZDARMA zde byla hlavně příjemná atmosféra. Kdo vydržel až do zavíračky užil si v garáži i pořádný odvaz nejtvrdšího jachtařského jádra :o) s kapelou Wyprahlo. Související galerie: marine4u, JKK, yachtmen

6. 12. 2009 Video Regata LAGUNA Jako každoročně zpracovali organizátoři regaty Laguny pěkné video ze závodu. To je možné ve zkrácené verzi shlédnou i na Youtube. Pro celý film na DVD stačí kontaktovat YCCL.

18. 12. 2009 "DOMA TO RADĚJI NEZKOUŠEJTE" Většina jachtařů v současné době přemýšlí, jaké nakoupit dárky. Petr už má dávno nakoupeno, a dokončuje podstavce pro uložení své nové lodi. (skippi 650i race)

23. 12. 2009 " Krásné vánoční svátky a vše nejlepší do nového roku" ...ať je minimálně tak dobrý jako ten letošní!

 

25. 1. 2009  Přehradní  nádrž slapy spí  (kontrola zazimování přístaviště)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 24. 11. 2009  Zásek 09     Doplňující minifotogalerie z jachtařské události roku!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 8. 2009  Zlonený peň    Při závodu 24 hodin došlo k dokonalému a přesnému lomu v prodloužení spinakrového pně. Naštěstí šikovné ruce, vhodné nářadí a dostatek času nám dovolil důležitou závodní výzbroj opravit a znovu zprovoznit! A to i při závodě :o)))

 

 

15. 5. 2009  Logo YCKB Nová nálepka loga   YCKB zdobí záď Lady Jane

 

 

 Posádky na závodech:

Proti proudu

Jindra

Standa

O vorařskou    HOUŽEV

Jindra

Standa

Půl maraton

Jindra

Petr

Regata sasanek

Jindra

Petr

Mistrovství slap

Jindra

Standa

Vánoční regata

Jindra

Petr

"24"

Jindra

Standa

Truc regata

Jindra

Petr

Regata laguna

Jindra

Petr

Pirátský šátek

Jindra

Táta

Poslední vítr slap

Jindra

Petr

O pohár Vendy z Vyšehradu

Jindra

Petr

Primátoský štít

Jindra

Standa

Modrá stuha Vltavy

Jindra

Míra

28. 10. 2009  Zazimovávání Lady Jane